Dentmeda logotipas

Periodontologinis gydymas

  

Siekiant užtikrinti gerą burnos audinių būklę, vien tik sveikų dantų nepakanka. Jeigu susiduriama su dantis supančių periodonto audinių (dantenų, šaknies cemento, periodonto raiščio, alveolinio kaulo) ligomis, būtinas skubus periodontologinis gydymas. Užtikriname, kad jį atliekame tiksliai, efektyviai ir be skausmo!

Pasidalinti

Registruokitės telefonu

+370 347 64134

+370 347 64134
Periodontologinis gydymas - Prieš
Periodontologinis gydymas - Po

Ar Jums reikalingas periodontologinis gydymas?

Dantenos sudirgusios, paraudusios, patinusios.

Kraujuojančios dantenos.

Pūliuojančios dantenos.

Nuo dantų atsitraukusios dantenos.

Padidėjo dantų paslankumas, šie ėmė klibėti.

Kamuoja nemalonus burnos kvapas.

Kaip skirstomi periodonto susirgimai?

Pagrindiniai susirgimai yra šie:

Gingivitas


Tai dažna ir dažniausiai gana lengvo pobūdžio periodonto audinių liga, paveikianti dantenas: kyla dantenų sudirgimas, paraudimas, kraujavimas, patinimas.

Periodontitas


Sunkios formos dantenų ir kitų periodonto audinių infekcija. Negydomas periodontitas gali lemti dantis palaikančio žandikaulio kaulo nykimą. Padidėja dantų paslankumas, šie ima klibėti ir galiausiai būna prarandami.

Dantenų recesija


Tai procesas, kurio metu nuo dantų atsitraukia dantenos, taip atidengiant dantų kaklelį ir net šaknų paviršių. Tarp dantų ir dantenų linijos susidaro tam tikros „kišenės“, kuriose lengviau kaupiasi ligas sukeliančios bakterijos, mikroorganizmai.

Periodonto ligų priežastys

Periodonto ligų kilmė įvairi, tačiau dažnai negalavimus sukelia nepakankama dantų ir burnos priežiūra (pvz., vengiama naudoti tarpdančių siūlą, neatliekama profesionali burnos higiena, profilaktiškai nesilankoma pas gyd. odontologą). Neatliekant profesionalios burnos higienos, nenuvalomas mineralizuotas apnašas, dantų akmenys. Šie kaupiasi, patenka po dantenomis kartu su toksiškais mikroorganizmais ir taip padidina gingivito, periodontito ir kitų ligų riziką. Dar viena periodonto ligų priežastis – nusilpęs paciento organizmas ir įvairūs lėtiniai susirgimai. Taip pat ir gyvenimo būdo veiksniai – dažnas alkoholio vartojimas, rūkymas.


Dantenų recesiją itin dažnai sukelia ilgalaikis dirginimas (pavyzdžiui, mechaninis dirginimas per kietu dantų šepetėliu, netaisyklingas dantų valymas ir pan.).

Periodonto ligų gydymas

Profesionali burnos higiena


Kai liga aptinkama ankstyvoje stadijoje, užtenka atlikti burnos higieną, kurios metu pašalinami dantų akmenys.

Gilusis kiuretažas


Kai periodontitas būna pažengęs, įvairūs mikroorganizmai, dantų akmenys ima kauptis giliai dantenų kišenėse ir žemiau dantenų linijos. Tokiu atveju atliekamas dantenų kiuretažas, kurio metu, pasitelkus instrumentus bei specialų lazerį, pašalinamas sunkiai pasiekiamas apnašas. Lazerio dėka užtikrinamas mažesnis audinių traumavimas ir greitesnis gijimas.

Lopo operacija


Esant būtinybei, dantenos pakeliamos chirurginiu būdu. Pasitelkus specialias priemones, pašalinamos po dantenomis susikaupęs kietasis ir minkštasis apnašas.

Dantenų priauginimas


Kai dėl recesijos parandama dalis dantenų, atliekamas chirurginis jų priauginimas, pasitelkus membraninį dantenų pakaitalą arba donorinį audinį.

Registruokitės vizitui

+370 347 64134

+370 347 64134

Pasirinkę gydymą Dentmeda klinikoje, galite būti užtikrinti

Jūs – profesionalų rankose

  

Patyrę mūsų specialistai padarys viską, kad gydymo metu jaustumėte komfortą, o procedūras vainikuotų sėkmė – visam laikui įveikti pavojingi susirgimai ir išsaugoti dantys!

Aktualiausi klausimai apie periodontologinį gydymą

  • Ar periodontologinio gydymo procedūra skausmingas?

    Prieš procedūras pacientus nuskausminame, todėl nemalonių pojūčių nepatirsite!

  • Kodėl periodontologiniam gydymui naudojamas lazeris?

    Lazeris užtikrina didesnį procedūros tikslumą, be to, veikia koncentruotai, todėl netraumuojami aplinkiniai audiniai. Lazerio dėka, užtikrinamas greitesnis ir paprastesnis gijimas po procedūros.

  • Ko tikėtis po periodontologinio gydymo?

    Pacientas iš karto gali grįžti prie įprastinės veiklos ir darbų. Valgyti galima maždaug po 2 val., tačiau, jei buvo atliktas chirurginis gydymas, venkite kramtyti su operuota burnos puse, 24 val. po procedūros nevartokite kieto maito, karštų maisto produktų bei gėrimų. Nepamirškite, kad atlikus gydymą, apnašos kaupiasi ir toliau, todėl nepamirškite reguliarios dantų ir burnos priežiūros, bent 1-2 kartus per metus atlikite profesionalią burnos higieną.

Share by: